کلاهه

Never give up on anything.Go over,go under,go around,or go through.But never give up.

 
دوشنبه ٢٧ آذر ۱۳۸٥  

آنکه بي باده کند جان مرا مست کجاست

آنکه بيرون کند از جان و دلم دست کجاست

آنکه سوگند خورم جز به سر او نخورم

آنکه سوگند من و توبه ام اشکست کجاست

آنکه جان ها به سحر نعره زنانند از او

آنکه ما را غمش از جاي ببردست کجاست

جان جان است و گر جاي ندارد چه عجب

آنکه جا مي طلبد در تن ما هست کجاست

پرده روشن دل بست و خيالات نـمود

آنکه در پرده چنين پرده ي دل بست کجاست

عقل تا مست نشد چون و چرا پست نشد

آنکه او مست شد از چون و چرا رست کجاست.
مولانا


كرمان - شهداد.


 
 
سه‌شنبه ٢۱ آذر ۱۳۸٥  

نمايشگاه عكس كوهستان و ...

ترا من چشم در راهم...


 
 
یکشنبه ۱٩ آذر ۱۳۸٥  

 گردهمایی همنوردان و نخستین نمایشگاه عکس دیجیتال کوهستان.

به همت انجمن کوهنوردان ایران

باشگاه فرهنگی ورزشی آرارات

گروه کوهنوردی نمونه.


 
 
سه‌شنبه ۱٤ آذر ۱۳۸٥  

تلسکوپ فضایی هابل

این عکس یکی از دیدنی ترین چیزهایی است که من در زندگی ام دیده ام. شده دقایقی  نشستم و فقط نگاهش کردم. عکس  از یه خوشه ی کهکشانی (به نام آبل 1689) است  که تلسکوپ فضایی هابل (HST) چند سال پیش گرفته. خوشه ی کهکشانی یه مجموعه ی هزار تایی (یا بیشتر) از کهکشان هاست که در یه سیستم مقید گرانشی هستند. مقید یعنی مثل منظومه ی شمسی ما،  با هم تشکیل یه سیستم گرانشی داده اند. هر نقطه ای که در این تصویر می بینید یه کهکشانه!! که هر کهکشان صد میلیارد ستاره داره! ابعاد هر کهکشان حدود صد هزار سال نوری است. یعنی صد هزار سال طول می کشه تا نور از یه سرش به سر دیگه اش بره، حالا خودتون بزرگی یه خوشه (که از هزار کهکشان تشکیل شده) رو تصور کنید. هابل  یه تلسکوپ با قطر آینه ی 2.4 متری است که از سال 1990 م / 1369 ش،  به فضا فرستاده شده و چون بیرون از جو زمینه و اون جا اثر جذب جو تقریبا وجود نداره، دقت رصد های هابل در مقایسه با تلسکوپ های زمینی بالاست. این عکس علاوه بر زیبایی فوق العاده اش که از نظر من کم نظیره،  اهمیت ویژه ای در کیهان شناسی داره. همون طور که می بینید تعداد زیادی از کهکشان های زمینه به شکل کمانی در آمده اند، کمان هایی که حول این خوشه ی کهکشانی در تصویر دیده می شند. این تصویر یکی از زیباترین و بهترین تصاویر از اثر همگرایی ضعیف گرانشی است.

این تصویر جدای از اهمیت فیزیکی اش (که اصلا کم نیست) بسیار زیباست، برای این که ببینیم توی چه عالم بزرگی زندگی می کنیم ... . اگر به خط خوبی دسترسی دارید می تونید از خود وب گاه هابل تصویر رو بگیرید.

این مطلب توسط دوست عزیزم سعید ارسال شده.


 
 
شنبه ۱۱ آذر ۱۳۸٥  

عمو آلبرت

اين حميد ما بد جوري موي دماغ عمو آلبرت شده ...!


 
 
دوشنبه ٦ آذر ۱۳۸٥  

اصفهان شهر جاودانه ها ی تاریخی

در مورد شهر قشنگ ودوست داشتنی اصفهان شنيده ام كه ميگويند :
(هرکس با صحت وسلامت به این دیار (اصفهان) سفر کند در آن بیمار نگردد و آن کس نیز که بیمار است بدان پای گذارد بهبودی وسلامت خویش را بازیابد).
شهری که تجلي گاه تلاقی اقتصاد و فرهنگ است و خاستگاه نسخ دست نوس ,مینیاتورها  ,بناهای یادبود ,کاشی های معرق و مساجد می باشد که محصولی از قرن ها تمدند. شهری که به آن لقب نصف جهان داده اند.
من كه خيلي دوستش دارم شما رو نمي دونم و فکر نمی کنم توي ايران قشنگ تر از اصفهان داشته باشيم , البته نبايد شيراز را هم دست كم گرفت.