کلاهه

Never give up on anything.Go over,go under,go around,or go through.But never give up.

نرم افزار GPSBabel
شنبه ۳٠ مهر ۱۳٩٠  

نرم افزاری که در این پست به معرفی آن می پردازیم،نرم افزار GPSBabel  است.
GPSBabel مبدل بیش از یکصد نوع فرمت waypoint ها ، Trackها ، و Routeهای بین گیرنده های GPS و برنامه های نقشه برداری است.این نرم افزار دارای قابلیت های بسیار گسترده برای پردازش و ایجاد تغییرات در اطلاعات دستگاه GPS شما می باشد.


GPSBabel برای ارسال و دریافت و پردازش نقشه ها طراحی نشده است و برای این منظور نرم افزار های دیگری در آینده معرفی خواهد شد.یکی از مهمترین ویژگی این نرم افزار پشتیانی از اکثر دستگاهای سازگار با سیستم ناوبری GPS یا همان Global Positioning System می باشد.
GPSهای تولید شده در شرکت های Gramin،Magellan،Delorme و Wintec توسط این نرم افزار پشتیبانی میشوند.

برای دانلود آخرین نسخه برای سیستم عامل ویندوز و اپل مکینتاش و لینوکس ،بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 Download GPSBabel

هرگونه بازنشر این مطلب،منوط به درج منبع (kolaheh.persianblog.ir) می باشد.


کلمات کلیدی: نرم افزار آموزشی ،کلمات کلیدی: نرم افزار gps
 
چشم اندازی در شب
چهارشنبه ٢٠ مهر ۱۳٩٠  

 

 

باغ دولت آباد،میراثی برای آیندگان

بنای این مجموعه به سال ۱۱۶۰ توسط محمدتقی خان بافقی که به خان بزرگ معروف بوده ساخته شده و در حدود ۲۶۰ سال قدمت داشته و محل اقامت حاکم وقت و معاصر با شاهرخ میرزا و کریم خان زند بوده‌است. این بنا که میبایست در اختیار نوادگان محمد تقی خان (بزرگ خاندان رحیمی)باشد.

این مجموعه یادگاری است از دوره‌های افشاریه و زندیه که شامل عمارت سردر، ساختمان هشتی و بادگیر، عمارت بهشت آئین و تالار آینه، عمارت تهرانی، آب انبار دو دهانه و باغ ناصر است. فضای سبز باغ درختان میوه مانند انگور و سرو و کاج داشته و همچنین گل‌های محمدی و سرخ نیز در باغ دیده می‌شوند.

شهر تاریخی یزد به شهر بادگیرها معروف است و به تحقیق، نسبت به سایر شهرهای مرکزی ایران دارای بیشترین تعداد بادگیر است. در این شهر، مرتفع‌ترین بادگیر جهان یعنی بادگیر باغ دولت آباد به ارتفاع ۳۳٫۸ متر وجود دارد. بادگیرهای شهر کرمان و کاشان نیز از بادگیرهای دیدنی ایران محسوب می‌شوند.


*عکس: محسن عسگری

*یزد ؛ مهرماه  ٩٠

 *منبع : ویکی پدیا

 


کلمات کلیدی: عکاسی
 
Valasht biking
یکشنبه ۱٠ مهر ۱۳٩٠  

برای اولین بار رفتم دریاچه ولشت.گفته میشود که این دریاچه به ابعاد ۴۰۰ در۶۰۰ متر و عمق بیش از 40 متر، در فاصله ۱۵ کیلومتری «حسن کیف» (مرکز بخش کلاردشت) قرار دارد.
برای رفتن به این مکان می‌توان از دو مسیر استفاده کرد:
مسیر اول: از جاده کرج - چالوس، 2 کیلومتر پس از مرزن‌آباد به سمت چالوس به یک دو راهی منشعب شده از جاده اصلی با شیب بسیار تند به روستای سنار و سپس به دریاچه ختم می‌گردد. این جاده خاکی، قبل از پمپ بنزین مرزن‌آباداست.
مسیر دوم : از کلاردشت است و باید از مسیر حسن کیف – مرزن‌آباد استفاده کرد ،بدین ترتیب که حرکت از شهر حسن‌کیف به طرف بخش شرقی آن است که به روستای لاهو میرسد و سپس از آنجا به روستای دیگری بنام کلنو پیوند می‌خورد که با خود دریاچه حدود ۵ کیلومتر فاصله دارد.

مسیر دوچرخه سواری ما از ابتدای جاده تا دریاچه


یکی از زیباترین و دلنشین ترین چشم‌اندازی طبیعی ایران را در این مسیر 12 کیلومتری نظاره گر خواهید بود.از کنار جاده اصلی تا روستای سنار حدود 8 کیلومتر جاده آسفالته داریم با شیب تند داریم و سپس با 4 کیلومتر رکاب زدن در جاده خاکی که پانصد متر ابتدای مسیر خاکی همچنان از شیب تندی برخوردار است و سپس تبدیل به سرازیری می شود و تا کنار دریاچه ادامه می یابد.

این هم لئوپارد که ترجیح داده هنوز مسیر تموم نشده زیر آفتاب یه چرت بزنه!

 

برای نمایش نقشه ماهواره ای مسیر نیاز به نصب Plugin نرم افزار Google earth بر روی سیستم و همچنین کمی صبر دارید.

این هم پروفایل ارتفاعی مسیر.کلمات کلیدی: mountain biking