کلاهه

Never give up on anything.Go over,go under,go around,or go through.But never give up.

وقتی طناب به سنگ آسیب میرساند!!!
جمعه ۳٠ فروردین ۱۳٩٢  

 

منطقه ماسه سنگ جنوبی،یک منطقه جالب سنگنوردی است که در جنوب انگلستان قرار دارد.این منطقه از صخره های ماسه سنگی تشکیل شده که این سطح صخره ها بسیار نرم و ظریف است.همانطور که در شکل دیده میشود،اگر کارگاه مناسبی برای صعود قرقره ایجاد نگردد و طناب بر روی سطح سنگ سایش داشته باشد؛شیارهایی توسط طناب بر روی سنگ ایجاد می گردد.توصیه شده که برای محافظت از سنگ! از محافظ طناب برای عدم آسیب دیدگی سنگ استفاده شود.

کارگاه مناسب:

کارگاه نامناسب:

 


 
ابزار 2x8 شرکت Grivel
چهارشنبه ٢۱ فروردین ۱۳٩٢  
ابزار 2x8 شرکت Grivel برای حمایت و فروداین ابزار 8 فوق العاده سبک دارای یک انحنای نامتقارن است که بسته به این که کدام طرف آن استفاده گردد،اصطکاک های متفاوتی را ایجاد میکند.سمت مقعر آن شکست بیشتر و اصطکاک بیشتر است و در سمت دیگر که که محدب است شکست کمتر و در نتیجه اصطکاک کمتر و سرعت بیشتری در فرود خواهیم داشت.


 

 


گرایش روز افزون سنگنوردان و یخنوردان در استفاده از طناب دوقلو و مخصوصا نیم طناب ها دلیل پیدایش این نوع ابزار میباشد.زیر این طناب ها در ابزار های هشت معمولی به علت داشتن قطر پایین شکست کمتری پیدا می کنند و در نتیجه سرعت فرود در صورت عدم کنترل میتواند بسیار زیاد شده و احتمال سوختن طناب وجود دارد.
سوراخهای تعبیه شده روی این ابزار انتقال حرارت را بالا برده و ابزار کمتر گرم می شوند و نیز به جهت سبکتر شدن این ابزارمی باشد.
وزن :65 گرم

توجه:این ابزار برای استفاده در تک طناب (در دره نوردی اصلا کاربردی ندارد) توصیه نمیشود و کاربرد اصلی آن در صعود های بلند با استفاده از نیم طناب و طناب دوقلو هاست.

منبع : Grivel


کلمات کلیدی: tech tips ،کلمات کلیدی: نکات فنی