کلاهه

Never give up on anything.Go over,go under,go around,or go through.But never give up.

معرفی کتاب فرهنگ کوه نوردی و غارنوردی ایران
سه‌شنبه ۸ امرداد ۱۳۸٧  

فرهنگ کوه نوردی و غارنوردی ایران

کتاب فرهنگ کوه نوردی و غارنوردی ایران از سوی نشر سبزان منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، در این فرهنگ نامه که توسط داوود محمدی‌فر گردآوری شده، نمای کاملی از ورزش کوه‌نوردی و غارنوردی ایران ارائه شده‌است.
محمدی‌فر در مقدمه این کتاب آورده‌است: در تدوین این دفتر در نظر نداشته‌ام آراء و عقاید شخصی خویش را به آگاهی برسانم، بلکه کوشش کرده‌ام کتاب مرجعی تهیه کنم تا دسترسی به آخرین دانسته‌های کوهنوردی را به نحوی مناسب فراهم و مجموعه‌ای مطمئن را ارائه کنم ... . از حدود هفت هشت سال جلوتر شروع کردم به جمع‌آوری رویدادهای کوه‌نوردی و اصلا به فکر فرهنگ‌نویسی نبودم و فقط قصدم زنده کردن تاریخ کوه‌نوردی و غارنوردی ایران بود، اما ناگهان به سرم زد علاوه بر انتشار تاریخ، فرهنگ‌نویسی ویژه کوه‌نوردی را نیز هدف قراردهم.
این کتاب که در حقیقت نخستین فرهنگ نامه تخصصی ورزشی ایران نیز به حساب می‌آید، بیش از 8500 فقره اطلاعات و قریب به 1600 تصویر مربوط به کوه و کوه‌نوردی را در خود جای داده‌است.
محمدی‌فر برای تدوین این فرهنگ نامه بیش از 10 هزار فیش تهیه کرد و در سن 75 سالگی تلاش فراوانی برای تدوین آن انجام داد.
در این کتاب حجیم بر اساس الفبای فارسی، تمامی مسائل و موضوعات مرتبط با کوه‌نوردی و غارنوردی آمده و حتی در مورد اسامی و مقاله‌های انگلیسی، نوشتارهای انگلیسی نیز آورده شده‌است.

چاپ اول کتاب فرهنگ کوه‌نوردی و غارنوردی ایران اخیرا از سوی نشر سبزان در 802 صفحه، شمارگان 2000 نسخه و قیمت 185000 ریال منتشر و روانه بازار کتاب شده‌است.