Pivot ابزار حمایتی جدید DMM

ابزار Pivot یک ابزار حمایتی بسیار پیشرفته است که جهت تکنیک های حمایتی پیشرفته و طناب های جدید طراحی شده است.مهندسین مرکز تحقیقاتی شرکت DMM در طراحی این ابزار بیشتر کارایی و بازده را برای هر در دو نوع حمایت؛ حمایت نفر سرطناب و حمایت نفر دوم بر روی کارگاه،مدنظر قرار داده اند.

در این ابزار یک محور بکار رفته است که بطور هوشمندانه ای بر طبق قوانین فیزیکی اهرم ها عمل می نماید؛ که در حالت حمایت بر روی کارگاه،آزاد سازی ابزار در صورت قفل آن و همچنین پایین دهی نفر دوم به راحتی و با کمترین اعمال نیرو انجام پذیرد.این مهمترین برتری ابزار Pivot شرکت DMM نسبت به ابزارهای مشابه مانند Reverso 3 ,4 شرکت پتزل و ATC Guide شرکت بلک دیاموند می باشد.

حلقه بالایی ابزار Pivot بوسیله یک محور به ابزار متصل میگردد و این محور باعث میگردد نقطه چرخش ابزار به بار نزدیک تر شده و این بدان معناست که شما میتوانید با نیروی کمتری ابزار قفل شده خود را آزاد نموده و کنترل بسیار بیشتری بر روی طناب جهت پایین دهی نفر دوم خواهید داشت.
برای درک بهتر عملکرد این ابزار قوانین اهرم ها را مرور میکنیم.
اهرم چیست؟اهرم جزو ماشین های ساده است.اهرم میله ای است که می تواند حول یک تکیه گاه دوران کند.
در هر اهرم یک تکیه گاه، یک بازوی محرک و یک بازوی مقاوم وجود دارد.
بازوی محرک (LE): در یک اهرم فاصله ی نقطه اثر نیروی محرک تا تکیه گاه را بازوی محرک می گویند.
بازوی مقاوم(LR): در یک اهرم فاصله ی نقطه اثر نیروی مقاوم تا تکیه گاه را بازوی مقاوم می گویند.
تکیه گاه(F): نقطه ای است که اهرم حول آن دوران می کند.


اهرم نوع دوم ؛اهرمی ست که در این ابزار بکار گرفته شده است.در این نوع اهرم نیروی مقاوم بین تکیه گاه و نیروی محرک قرار دارد.(مانند فندق شکن یا فرغون) این نوع اهرم فقط از راه افزایش نیرو به ما کمک می کند.زیرا در این اهرم همواره بازوی محرک بزرگتر از بازوی مقاوم است.مزیت مکانیکی این اهرم همیشه از یک بیشتراست و هر چه نیروی مقاوم به تکیه گاه نزدیک تر باشد،مزیت مکانیکی بیش تر خواهد بود.

مزیت مکانیکی سیستم 2 (Pivot)از مزیت مکانیکی سیستم 1(ATC-Reverso) بیشتر است.

در سیستم شماره 2 در مقایسه با سیستم شماره 1 در تصویر بالا محور ابزار باعث شده که نیروی مقاوم (وزن نفر دوم) در سیستم حمایتی به تکیه گاه یا همان حلقه بالایی ابزار Pivot نزدیک تر شده و در این صورت آزاد سازی سیستم با کمترین نیرو صورت گیرد.

* قابلیت حمایت دو رشته طناب را دارد.
* برای طنابهای 7.5 تا 11 میلیمتر مناسب است.
* بهتر است برای طنبهای 8 تا 10.5 استفاده گردد.

منبع : http://dmmclimbing.com

 

هرگونه بازنشر این مطلب،
منوط به درج نام مترجم و وبلاگ کلاهه(kolaheh.persianblog.ir) میباشد.

 

/ 0 نظر / 112 بازدید