معرفی کتاب فرهنگ کوه نوردی و غارنوردی ایران

فرهنگ کوه نوردی و غارنوردی ایران

کتاب فرهنگ کوه نوردی و غارنوردی ایران از سوی نشر سبزان منتشر شد.

بهگزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، در این فرهنگ نامه که توسط داوودمحمدی‌فر گردآوری شده، نمای کاملی از ورزش کوه‌نوردی و غارنوردی ایرانارائه شده‌است.
محمدی‌فر در مقدمه این کتاب آورده‌است: در تدویناین دفتر در نظر نداشته‌ام آراء و عقاید شخصی خویش را به آگاهی برسانم،بلکه کوشش کرده‌ام کتاب مرجعی تهیه کنم تا دسترسی به آخرین دانسته‌هایکوهنوردی را به نحوی مناسب فراهم و مجموعه‌ای مطمئن را ارائه کنم ... . ازحدود هفت هشت سال جلوتر شروع کردم به جمع‌آوری رویدادهای کوه‌نوردی و اصلابه فکر فرهنگ‌نویسی نبودم و فقط قصدم زنده کردن تاریخ کوه‌نوردی وغارنوردی ایران بود، اما ناگهان به سرم زد علاوه بر انتشار تاریخ،فرهنگ‌نویسی ویژه کوه‌نوردی را نیز هدف قراردهم.
این کتاب که درحقیقت نخستین فرهنگ نامه تخصصی ورزشی ایران نیز به حساب می‌آید، بیش از8500 فقره اطلاعات و قریب به 1600 تصویر مربوط به کوه و کوه‌نوردی را درخود جای داده‌است.
محمدی‌فر برای تدوین این فرهنگ نامه بیش از 10 هزار فیش تهیه کرد و در سن 75 سالگی تلاش فراوانی برای تدوین آن انجام داد.
دراین کتاب حجیم بر اساس الفبای فارسی، تمامی مسائل و موضوعات مرتبط باکوه‌نوردی و غارنوردی آمده و حتی در مورد اسامی و مقاله‌های انگلیسی،نوشتارهای انگلیسی نیز آورده شده‌است.

چاپ اول کتاب فرهنگکوه‌نوردی و غارنوردی ایران اخیرا از سوی نشر سبزان در 802 صفحه، شمارگان2000 نسخه و قیمت 185000 ریال منتشر و روانه بازار کتاب شده‌است.

 

/ 0 نظر / 8 بازدید