نرم افزار BaseCamp (قسمت دوم)

بررسی منوهای نرم افزار


همانگونه که قبلا گفته شد این نرم افزار برای پشتیبانی از جدیدترین دستگاهای ارائه شده توسط شرکت کارمین مانند سری  Dakota  ، GPSMap62 ، Montana و Oregon ارائه شده است و مشکلاتی را که در خصوص انتقال اطلاعات این دستگاه ها مخصوصا GPSMap62S با نرم افزار Mapsource وجود داشت را برطرف نموده است.یکی از مهمترین خصوصیات این این نرم افزار بروز رسانی هم زمان بر روی فایل و دستگاه است و شما پس از تغییرات بر روی دیتا های خود شاهد اعمال آن بر روی دستگاه خواهید بود.

1-Menus: این منو ها دسترسی شما را برای ایجاد،ویرایش،حذف داده های جدید ،Import،Export ، فایل های پشتیبان،ارتباط با نرم افزار Google earth،تنظیمات و بروز رسانی نرم افزار میسر می سازند.
2-Toolbars: در این نوار ابزار قابلیت دسترسی سریع به توابع نرم افزار قرار داده شده است.  
3-Find Bar: این نوار ابزار جستجو دا ده های شما را بر اساس نوع آیتم های جستجو برای ما فراهم می کند.
4-Find Result: نتایج جستجو ها در این قسمت نمایش داده می شود.
5-Library and Devices Area: نام فایل ها و داده های شما ، نام دستگاه به همراه کارت حافظه و نقشه های نصب شده بر روی آن در این قسمت مشاهده می گردد.
6-Map Controls: این کنترلر ابزاری برای حرکت و زوم بر روی نقشه شماست.
7-Map: نقشه های نصب شده بر روی دستگاه و همچنین سایر داده ها از قبیل Waypoints،Tracks،Routes و... در اینجا قابل مشاهده هستند.
8-داده ها و آیتم های انتخاب شده بروی نقشه و دستگاه در این ناحیه دیده می شوند.
9-Information Area: در این قسمت جزئیات آیتم ها و داده های انتخاب شده را به تفکیک نوع داده ها نمایش می دهد.در این قسمت Custom Map ، Geotagged photos، BirdsEye Satellite Imagery و Geochehes موجود در فایل و نقشه نمایش داده می شوند.

10-Statues Bar: نوار ابزار وضعیت معمولا اطلاعاتی از آیتم انتحاب شده و یا مختصات جغرافیایی در هنگام حرکت نشانگر ماوس بر روی نقشه نمایش داده میشود.
نقشه های توپوگرافی بصورت 2 بعدی و 3 بعدی توسط این نرم افزار نمایش داده می شوند ولی نکته مهم اینجاست که کارت گرافیک نصب شده بر روی دستگاه شما می بایست این قابلیت را دارا باشد و درایور آن نیز توسط سیستم عامل شما شناخته شده باشد.

 

ترجمه و تدوین : محسن عسگری

منبع :گارمین http://www.garmin.com/us/products/onthetrail/basecamp

هرگونه بازنشر این مقاله، منوط به درج منبع (kolaheh.persianblog.ir) می باشد.

 

 

/ 0 نظر / 183 بازدید