نرم افزار BaseCamp (قسمت اول)

شرکت گارمین دستگاه های GPS دستی خود را توسط نرم افزارهایی که به ما امکان مدیریت و سازماندهی نقشه ها و نقاط (Waypoint)و مسیر ها(Route) و رد پا ها (Track)و همچنین انتقال داده ها به دستگاه را دارد پشتیبانی می کند.قبلا از نرم افزار Map Source برای این کار استفاده می شد و در حال حاضر هم بیشتر کاربران از این نرم افزار استفاده می کنند.نرم افزار Basecamp بسیار ساده تر و  از همه مهمتر نسخه بروز شده نرم افزار Map Source  است که قابلیت پشتیبانی از جدیدترین دستگاهای ارائه شده توسط شرکت گارمین مانند Dakota 20 و سریهای GPSMap62  و Oregon و سری جدید Montana را داراست.
یکی از مسائل کلیدی در دنیای دیجیتال نقشه همواره این بوده است که کاربران GPS مجبور هستند دو بار اقدام به خرید و License آن نقشه نمایید یک بار برای کامپیوتر برای برنامه ریزی و طراحی مسیر و پس از آن برای GPS خود و فعال کردن  آن نقشه بر روی دستگاه.گارمین این موضوع را با یکی از ویژگی های منحصر به فرد جدید حل و فصل نموده است.زمانی که یک نقشه بر روی دستگاه GPS نصب می گردد در هنگام اتصال به PC توسط نرم افزار BaceCamp امکان نمایش و استفاده از آن برای طراحی مسیر وجود دارد.
 


به نظر شما چطوره ماجراجویی های بعدی خود را با نرم افزار BaseCamp برنامه ریزی کنیم؟خب این نرم افزار برای مشاهده و سازماندهی نقشه ها و نقاط (Waypoint)و مسیر ها(Route) و رد پا ها (Track)و همچنین انتقال داده ها آن به دستگاه GPS شما طراحی شده است.

بررسی عوارض زمین در نقشه های توپوگرافی:
نرم افزار BaseCamp نقشه های توپوگرافی را در دو وضعیت 2بعدی و 3 بعدی به همراه نمودار پروفیل ارتفاعی نمایش می دهد.

طراحی مسیر:
با استفاده از این نرم افزار و نقشه های نصب شده بر روی آن می توان مسیری طراحی کرده و سپس به دستگاه GPS خود منتقل کنیم.شیب و سختی و تغییرات ارتفاعی مسیر طراحی شده خود را قبل از اجرای آن با توجه به پروفیل ارتفاعی ایجاد شده حتما بررسی نمایید.بعد از اجرای برنامه ماجراجویی خود نرم افزار BaseCamp مسیری را که شما پیموده اید با پخش یک انیمیشن به شما نشان میدهد و شما موقعیت خود را باتوجه به زمان در نقشه می بینید.

Geotag Photos:
نرم افزار BaseCamp قابلیت Geotag کردن عکس ها را دارد.در دستگاهی جدید شرکت گارمین مانند Oregon 550  و GPSMAP62sc و یا سری جدید Montana یک دوربین اضافه شده که موقیعت مکانی عکس گرفته شده است را به عنوان یک پارامتر دیگر به همراه سایر اطلاعات عکس در آن ثبت می کند. و ما امکان اضافه کردن عکس به نقطه مورد نظر روی نقشه را داریم.
بنابراین شما دقیقا می دانید از این آن نقطه چه منظره ای پیش روی شماست.این عکسها را می توانید بین GPS خود و PC رد و بدل نمایید.


 انتقال عکسهای ماهواره ای:
با استفاده از نرم افزار BaseCamp و BirdsEye™ Satellite Imagery امکان انتقال مقادیر نامحدودی از عکسهای ماهواره ای به دستگاه GPS و همچنین ادغام و یکپارچه سازی آنها به منظور تهیه نقشه های دستی وجود دارد.
نرم افزارBirdsEye Satellite Imagery  عکسهای ماهواره ای با وضوح بالا را از محیط و مناطق مورد نظر در اختیار شما قرار میدهد.


System Requirements
•    BaseCamp requires an IBM-compatible PC running Windows® XP Service Pack 2 or later operating system or any Intel-based or PowerPC G4 or later Mac OS*.
•    Microsoft®.NET framework 3.5 SP1 is required. A current version of .NET will be installed if needed.
•    A video card that supports OpenGL version 1.3 or later is needed to view 3-D terrain.
If you experience problems when interacting with the map views, please make sure that you have installed current video card drivers.
* PowerPC G4 or later Mac OS users must download the legacy version of BaseCamp™ version 2.x

Notes:
•    Windows XP Service Pack 3 or later is required.
•    .NET framework 3.5 SP1 is required. A current version of .NET will be installed if needed.
•    Windows Media Player 11 or greater is required (a free download from Microsoft).
•    1 GB of system memory is required, 2 GB of system memory is recommended when using BirdsEye Imagery or Garmin Custom Maps.
•    A video card that supports OpenGL version 1.3 or later is needed to enable the 3D view.
•    If you experience problems when interacting with the map views, please make sure that you have installed current video card drivers.
•    BaseCamp will recognize all MapSource products except BlueChart.
•    BaseCamp does not work with serial GPS devices.

ترجمه و تدوین : محسن عسگری

منبع :گارمین http://www.garmin.com/us/products/onthetrail/basecamp

هرگونه بازنشر این مقاله، منوط به درج منبع (kolaheh.persianblog.ir) می باشد.

/ 0 نظر / 88 بازدید