نرم افزار RescueRigger

 

 

 

 

RescueRigger چیست ؟
RescueRigger (که به آن VRigger ) نیز می گویند ؛ یک محصول نرم افزاریست که به شما در ایجاد و شبیه سازی سناریو های امداد و نجات کمک می کند.

این نرم افزار استفاده های متعددی مانند امداد و نجات در کوهستان،امداد و نجات دریایی دارد و نظامی داشته و حتی در تاتر نیز بکار می آید.اساسا هر سیستمی را که در آن طناب بکار رفته باشد،در این نرم افزار قابل پیاده سازی و اجرا است.RescueRigger در کار گرافیکی هم از هر نرم افزار گرافیکی قویتر است.

سیستم Highline که در امداد و نجات و انتقال مصدوم در دره ،غار و رودخانه کابرد دارد

RescueRigger زاویه ها و نیرو های سیستم شما را محاسبه می کند و نقاط ضعف موجود در یک سیستم طراحی شده را با علائم قرار دادی خود نشان می دهد.

محاسبه نیروی وارد بر بازوهای کارگاه با توجه به زاویه بین بازوها


RescueRigger همچنین یک ابزار با ارزش آموزشی است و کاملا قابل تنظیم،بنابراین شما میتوانید میزان قدرت و استحکام هر یک از ابزار موجود در سیستم از قبیل طناب،کاربین،قرقره و غیره را تغییر داده تا نقاط ضعف احتمالی در سیستم مشخص شود.نیروها بر مبنای 3 واحد کیلوگرم،پوند و کیلو نیوتن محاسبه و تعیین میشوند.این نرم افزار اکثر ابزار های تولید شده و استاندارد را در جعبه ابزار خود دارد و با آپدیت جعبه ابزار ،ابزار های جدید اضافه شده توسط شرکت تولید کننده نرم افزار قابل استفاده است.

شبیه سازی و محاسبه نیروها در سیستم بالاکشی


در آخر می توانید ضریب ایمنی خود را مشخص نموده و سناریو را طراحی و پیاده سازی کنید و سپس شرایط و احتمالاتی را که ناقض ایمنی در سیستم هستند،مشخص نموده و در کلاس برای کارآموزان نمایش دهید و نشان دهید که در صورت نقض موارد ایمنی چه بر سر سیستم و نفرات موجود در سیستم می آید.

 

شبیه سازی و محاسبه نیروها در سیستم های بالاکشی


استفاده از نرم افزار RescueRigger  و پیاده سازی سیستم ها در آن بسیار آسان است.RescueRigger می تواند یک نرم افزار تکمیل کننده کارآموزشی در کلاس های کارآموزی و امداد نجات باشدو استفاده از آن را به مربیان توصیه می کنم .در آینده مقاله ای در مورد تحلیل نیرو ها در کارگاه ها و همچنین تحلیل و محاسبه نیروها در سیستم های بالاکشی با استفاده از این نرم افزار ارائه خواهد شد.

این نرم افزار رایگان نیست و نسخه 8 آن در حال حاضر با قیمت 600 دلار به فروش میرسد.

سایت نرم افزار RescueRigger

هرگونه بازنشر این مطلب،منوط به درج منبع (kolaheh.persianblog.ir) می باشد.

 

 

/ 0 نظر / 15 بازدید